Campina - cunoscut ca orasul cu cele mai multe zile insorite din an !

Inginer tehnolog (lactate) – CONSIFO SRL

Candidatul ideal:

– Licentiat inginer tehnolog in industria alimentara;
– Minimum 3 ani experienta in industria lactatelor/branzeturilor, in productie, linii tehnologice, departament calitate;
– Persoana entuziasta/experimentata, capabila sa conduca o echipa si sa supervizeze fluxul tehnologic de productie lactate/branzeturi foarte bune cunostinte ale standardelor ISO, HACCP;
– Abilitati operare PC;
– Preferabil, domiciliul in orasul Campina.

Descrierea jobului:

• Coordonarea si organizarea procesului de productie in vederea realizarii planului de productie stabilit si a obiectivelor calitatii;
• Respectarea bugetului alocat,cresterea productivitatii, reducerea pierderilor de materii prime si materiale, imbunatatirea continua a activitatii;
• Supravegheaza respectarea calitatii pe intreg procesul tehnologic si propune masuri de imbunatatire a calitatii ori cate ori este necesar;
• Stabileste necesarul zilnic de materii prime, materiale si urmareste aprovizionarea sectiei cu acestea;
• Verifica zilnic intocmirea documentelor de evidenta primara si centralizarea acestora in raportul de productie;
• Intocmeste si afiseaza procedurile/ retetele si instructiunile de fabricatie pentru fiecare tip de produs si raspunde de actualizarea lor in conformitate cu modificarea parametrilor de calitate a materiei prime;
• Urmareste zilnic consumul de materii prime si incadrarea in consumul specific normat;
• Stabileste, conform structurii organizatorice, sarcinele si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.

Descrierea companiei:

Fabrica de procesare lapte este complet automatizata, cu utilaje de ultima generatie, capabila sa respecte toate normele de igiena si control, impuse si recomandate de comunitatea europeana.
Aplica la: www.ejobs.ro/user/locuri-de-munca/inginer-tehnolog-lactate/699148

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home3/weblin23/public_html/campina.info/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273