Campina - cunoscut ca orasul cu cele mai multe zile insorite din an !

Manager Grup Operational (echipe muncitori). Prahova/Salaj

Candidatul ideal:

– Absolvent studii superioare tehnice (obligatoriu inginerie mecanica)
– Cunostinte limba Franceza – obligatoriu, Engleza avantaj
– Experienta in management – 2/3 ani ;
– Capabil de a lucra sub presiune si cu date limita ;
– Capacitatea de a lua decizii;
– Capacitate de organizare;
– Abilitati manageriale;
– Fire deschisa, flexibila, cu abilitati excelente de comunicare;
– Capacitate dezvoltata de analiza si sinteza;

Descrierea jobului:

– Participa la grupuri de lucru in vederea anticiparii, cautarii de cai de progres (personal, flux, industrializare) mentine o dinamica de progres in GO;
– Garanteaza perfomanta Grupului sau Operational pentru indeplinirea obiectivelor stabilite impreuna cu echipa de management a atelierului;
– Rezolva problemele GO-ului impreuna cu echipele suport si isi implica echipa in identificarea solutiilor;
– Asigura gestionarea coerenta a personalului din GO-ul sau;
– Asigura nivelul corect de polivalenta si reactivitate necesar unei bune gestionari a situatiilor neprevazute in cadrul atelierului;
– Pune in practica si se asigura de aplicarea regulilor fundamentale de: securitate, calitate, intretinere, organizare si costuri/productivitate;
– Participa la analizele de risc din atelier, aplica planul de prevenire;
– Primeste noii veniti si sustine formarea acestora;
– Asigura un bun climat de lucru si o buna cooperare intre echipe;
– Contribuie la calificarea operatorilor si acompaniaza dezvoltarea profesionala a acestora;
– Orienteaza grupul operational catre satisfacerea cerintelor clientului (masoara nivelul de satisfactie a clientului prin intermediul reclamatiilor / produselor returnate);
– Defineste obiectivele individuale si colective. Participa la evaluarea personalului din subordine;
– Ajuta fiecare membru al Grupului operational sa progreseze.

Descrierea companiei:

Descoperă MICHELIN… O lume diversă: istorie de peste 120 de ani; peste 100 000 de angajaţi in lume, dintre care 3.000 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% in ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale in peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice. O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa. O mascotă celebră: Omul Michelin este un simbol absolut unic care intruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, in urma unui sondaj realizat de Financial Times in 2000, să fie votat drept Cel mai bun simbol al secolului.

Relatii la: jobs.michelin.ro/rou/

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home3/weblin23/public_html/campina.info/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273