Campina - cunoscut ca orasul cu cele mai multe zile insorite din an !

SC Lemet SA – Inginer Proiectant Mobilier Tapitat

Responsabilitati:

· Proiecteaza prototipuri de mobilier tapitat de interior (canapele, coltare, paturi tapitate, scaune);

· Intocmeste documentatia tehnica necesara executarii de prototipuri;

· Intocmeste proiectele tuturor produselor de mobilier tapitat ce intră în fabricaţie, pe repere şi detalii de executie. Mobilierul este destinat uzului casnic;

· Realizeaza desenele 2D – 3D de executie a produselor, a calculului necesar de materiale, diagrame de croire;

· Urmareste pe flux realizarea prototipului pana in faza de omologare a produsului final;

· Opereaza in sistemul informatic fazele de productie (industrializarea produselor omologate);
Cerinte:

· Studii superioare de specialitate tehnice (Facultatea de Industria Lemnului, specializarea proiectarea mobile reprezinta un avantaj);

· Experienta in domeniu de minim 2 ani;

· Abilitati avansate de operare pe calculator: Autocad, MS Office

· Capacitate de comunicare, organizare si lucru in echipa

· Nivel inalt de implicare si responsabilitate;

· Urmarirea detaliilor de fabricare a produselor.

Beneficii:

•  Posibilitatea de a lucra intr-o companie de prestigiu, reprezentativa in domeniul productiei de mobila din Romania;

•  Pachet salarial motivant;

•  Dezvoltare profesionala prin cursuri interne de specialitate.

Producatorul de mobila Lemet Campina – unul dintre cei mai importanti producatori de mobila din Romania – este dezvoltatorul retelei de magazine Lem’s, cea mai extinsa retea (100) de magazine specializate in vanzarea de mobila de calitate superioara.

Pentru mai multe detalii va rugam sa accesati www.lemet.ro

Fabricat cu mandrie in Romania.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home3/weblin23/public_html/campina.info/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273