Campina - cunoscut ca orasul cu cele mai multe zile insorite din an !

SOFER DISTRIBUTIE

Candidatul ideal:

– Studii medii;
– Minim scoala profesionala finalizata;
– Experienta minim 2 ani in transport marfuri generale;
– Permis de conducere categoria B, categoria C prezinta avantaj;
– Cunostinte minime de mecanica auto;
– Fara antecedente penale;
– Capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
– Disponibilitate pentru program de munca prelungit;
– Bune abilitati de comunicare (in relatia cu clientii si colegii);
– Abilitati aritmetice;
– Disponibilitate si rezistenta la efort fizic.

Descrierea jobului:

– Livreaza comenzile catre toti clientii aflati pe ruta prestabilita;
– Efectueaza transferul marfurilor intre magazinele Praktiker ;
– Verifica avizele pregatite pentru livare (data, stampila, etc);
– Verifica conformitatea comenzilor pregatite in depozit cu factura/avizul aferent, sau alcatuieste comenzile direct din van, si ii asista pe clienti in receptia marfii, primind de la acestia confirmarea primirii;
– Participa la incarcarea marfii in van, astfel incat sa evite deteriorarea marfii si sa asigure o buna si rapida manipulare pentru pregatirea facturilor;
– Preda magazinului facturile/avizele aferente marfurilor livrate in fiecare zi, pe baza raportului de livrare;
– Responsabil cu incarcarea, transportul si descarcarea produselor transportate;
– Respectarea cu strictete a rutelor si instructiunilor primite din partea conducerii magazinului;
– Respectarea normelor legale in vigoare privind transportul rutier in interiorul tarii;
– Responsabil cu intretinerea camionului si folosirea corespunzatoare a bazei de autovehicule.

Descrierea companiei:

PRAKTIKER este magazinul preferat de solutii complete pentru amenajarea casei si gradinii.

Avand radacini germane, istoria Praktiker in Romania incepe in anul 2002, cand s-a deschis primul magazin, in judetul Ilfov. De atunci si pana in 2011, am avut cel mai dinamic ritm de expansiune. In prezent, detinem 28 de magazine in 24 de orase din tara si un personal calificat sa ofere consultanta clientilor nostri.

Trimite CV-ul la: RoRecruitment@praktiker.ro

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home3/weblin23/public_html/campina.info/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273